• Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon Tower Kat 3 No 18 Çukurambar \ Ankara
  • info@guvengorkem.com

Allurion Programı

Allurion Programı
Allurion Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Allurion Yutulabilir Mide Balonu endoskopi ve anestezi gerektirmeden uygulanan ve 16 hafta sonra doğal yollarla vücuttan kendiliğinden ayrılan yeni nesil mide balonudur. Şişirilmemiş balon bir kapsül içerisine gizlendiği için toplumda kapsül mide balonu, mide balonu hapı, hap gibi mide balonu gibi isimlerle anılmaktadır. Allurion Yutulabilir Mide Balonu diğer mide balonları gibi midede yer kaplayıcı etki ile tokluk, doygunluk ve iştah kaybı sağlar, ayrıca balon mekanik etkilerle mide hareketlerini yavaşlatır ve katı gıdaların midede kalış süresini uzatır. Bu ikili etki ile Allurion Yutulabilir Mide Balonu kişilerin başlangıç kilolarının %10-15 kadarını vermelerine yardımcı olur.

Allurion Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Allurion Mide Balonu uygulaması anestezi, endoskopi ve ameliyat gerektirmez. Balon ince bir dolum ipi ucunda bulunan kapsül içerisine gizlenmiştir. Kapsül rahatlıkla bir bardak su ile yutulur. Sonrasında röntgen filmi ile kapsülün mideye ulaştığına emin olunur. Dolum ipi yardımı ile 550 ml sıvı ile doldurulan balon tekrar röntgen filmi ile kotrol edilir. Son olarak dolum ipi çekilerek balondan ayrılır ve uygulama tamamlanmış olur. Toplam işlem süresi sadece 15 dakikadır. Süreç boyunca kişi uyanık, bilinci açık ve konuşabilir durumdadır.

Allurion Mide Balonunun Avantajları Nelerdir?

Allurion Yutulabilir Mide Balonunun en önemli avantajı uygulama için endoskopi ve anestezi gerekmemesidir. Bu özelliği ile uygulama diğer mide balonlarına göre daha kolay ve güvenlidir. İşlem süresi diğer mide balonlarına oranla oldukça kısadır. Özellikle anestezi almasında sakınca olan veya anesteziden çekinen kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir. Oldukça ince ve yumuşak malzemeden üretilen ve eliptik yapısı sayesinde mide anatomisine daha uyumlu olan allurion elipse mide balonu işlem sonrası daha az rahatsızlık yaratmaktadır. Bu özelliği ile diğer mide balonlarına göre daha konforludur. Allurion Yutulabilir Mide Balonu ortalama 16 hafta sonra doğal yollardan vücuttan atılır. Bu özelliği ile ekstra bir çıkartma işlemi gerektirmez. Özellikle yurtdışı veya şehir dışında yaşayan kişiler için bu özelliği ile zaman ve maliyet avantajı sağlamaktadır. Programa ek olarak uygulama sonrası sizlere verilen akıllı saat ve vücut analizi yapabilen akıllı tartı sayesinde kliniğimize gelemeseniz de ekibimiz tarafından online takip edilirsiniz. Diğer mide balonlarının aksine allurion yutulabilir mide balonu kişiselleştirilmiş bir zayıflama programıdır. Diğer mide balonlarına göre daha güvenli olması nedeniyle tekrar uygulamaya daha müsaittir. Bu sayede tek uygulama ile hedeflenenden daha kilolu kişilerde bir yıl içerisinde rahatlıkla iki defa uygulanabilir.

Allurion Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

Yutulabilir mide balonu 18-65 yaş aralığında ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkes için uygun bir yöntemdir.

Allurion Mide Balonu Kimlere Uygulanamaz?

Yutulabilir mide balonu mide ameliyatı geçirmiş ya da midede aktif ülser, ciddi reflü gibi öncelikle tedavi edilmesi gereken bir hastalığı olan kişilere uygulanmaz. Eğer bu gibi bir hastalığınız varsa tedaviniz tamamlandığında program için kliniğimizde tekrar değerlendirilirsiniz.

Allurion Mide Balonunu Yutmakta Zorlanır Mıyım?

Allurion Mide Balonu bir bardak su yardımı ile normal bir kapsül ilaç içermiş gibi rahatlıkla yutulabilmektedir. İşlem esnasında yaşanabilecek zorluklarda dolum ipi içerisine yerleştirilecek ince bir kılavuz tel yardımı ile ağrısız şekilde kapsülü yutmanız sağlanabilir. Kılavuz tel uygulamaların sadece %10 civarında kullanılmaktadır.

Allurion Mide Balonuyla Kaç Kilo Verilebilir?

Yutulabilir mide balonu 6 aylık süre içerisinde başlangıç kilonuzun ortalama %10-15 kadarının verebilmenize yardımcı olacaktır. Bu süre içerisinde 15 günde bir diyetisyenimiz tarafından konrol edileceksiniz. Sizi takip edebilmemiz için telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde rahatlıkla bilgilerinizi bizimle paylaşabileceğiniz akıllı bir tartı ve saat size hediye edilecektir. Bu sayede haftalık kilo kaybınız kayıt altına alınabilecek, kilo vermenizi kolaylaştıracak öneriler allurion uygulaması üzerinden ekibimiz tarafından sizlere iletilebilecektir.

Allurion Mide Balonunun Riskleri Nelerdir?

Yutulabilir mide balonu uygulaması için ciddi bir risk bulunmamaktadır. Çok nadir olarak midede yanma, gastrit, reflü şikayetlerinde artma gibi balonun çıkarılması ile sona eren durumlar bildirilmiştir, bu durumun klinik çalışmalar sonucunda yaşanma ihtimali %1’dir. Yutulabilir mide balonu ihtiyaç duyulduğunda endoskopi ile kolayca mideden çıkarılabilir.

Allurion Mide Balonu Uygulaması Sonrası Yaşanabilecek Rahatsızlıklar Nelerdir?

Mide balonları uygulama sonrası geçici süre ile bulantı, kusma, kramp hissi yaratmaktadır. Bu semptomlar yutulabilir mide balonunda daha az olmakla birlikte ortalama iki ya da üç gün sürmektedir. Bu süre içerisinde sizler için bulantı, kusma ve kramp önleyici ilaçlar ve özel beslenme önerilerimiz olacak. Bu belirtilerin şiddeti kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Unutmayın bu belirtiler geçicidir. Bu süreçte Dr. Güven Görkem ve ekibinin desteği her zaman sizinle olacaktır.

Allurion Mide Balonunun Vücuttan Atıldığını Hissedecek Miyim?

Yutulabilir mide balonu ortalama 16 hafta sonra kendiliğinden açılarak içerisindeki sıvıyı mide içerisine vermeye başlar. Sonuç olarak çok ince zar gibi bir hal alır. Bu kısmı da sindirim sisteminden kolayca geçerek atılır. Balonun vücuttan atıldığını hissetmeyeceksiniz.

Allurion Mide Balonu Sonrası Tekrar Kilo Alınabilir Mi?

Mide balonu uygulamaları geri dönüşümlü işlemlerdir ve kişinin vücudunda kalıcı değişikliklere yol açmazlar. Mide balonunu midede bulunduğu süre boyunca edinilen yeni sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve aktif yaşam tarzı sürdürülebildiği taktirde geri kilo alma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Allurion’un klinik çalışmalarına göre programa katılanlar Allurion Mide Balonu ile kaybettikleri kiloların %95’ini minimum 12 ay boyunca koruyabilmektedirler. Kilo kaybınızı devam ettirmek için isteğe göre bu işlem bir yıl içerisinde iki defa uygulanabilmektedir. Allurion Yutulabilir Mide Balonu fiyatları için iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsinir.

Allurion_Consultation Guide_TR_HR.pdf

Allurion_Patient Brochure_TR.pdf

Allurion_Patient FAQ_TK_HR.pdf

Allurion_Patient Flyer_TR.pdf

Allurion_Patient PlacementDayFlyer_TR_HR.pdf